Produkty HairVities, zarówno te dedykowane mężczyznom, jak i kobietom zbierają niemalże same pozytywne opinie wśród osób, które podjęły kurację. Pozwalamy sobie przytoczyć niektóre ze znalezionych w sieci wypowiedzi:

„HairVities for Men polecił mi kolega. Nie mogłem się nadziwić, że w ciągu kilku miesięcy jego włosy stały się gęstsze, a rzucające się w oczy zakola nagle zaczęły zanikać. Temat był dla mnie drażliwy, ale przełamałem wstyd i spytałem, co stosuje. Wreszcie mogłem sięgnąć po sprawdzony i skuteczny środek.” Michał, Warszawa

„Z początku moje powiększające się zakola bagatelizowałem. Chętnie opowiadałem dowcipy o łysych, żeby znajomi nie domyślili się, że dla mnie to wstydliwy problem. W końcu sięgnąłem po HairVities. Gdy koledzy pytają, dlaczego pozbyłem się zakoli odpowiadam, że zawsze mogę je sobie zrobić maszynką. Piotr, Mszczonów”

„To było straszne – przecież włosy to najważniejszy atrybut kobiecej urody. A moje najpierw znajdowałam wszędzie – na ubraniach, szczotce, pod prysznicem, a potem te, które zostały na głowie stały się miejscami tak rzadkie, że musiałam je zaczesywać na jedną stronę, by ukryć braki. Wyobrażacie sobie? Próbowałam wszystkiego – maści, płukanek, byłam na kilku wizytach u różnych lekarzy. W końcu trycholog podsunęła mi HairVities dla kobiet, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Po niedługim czasie przestałam masowo gubić włosy, a potem zaczęło ich przybywać na potęgę. Dziś nie muszę się wstydzić i z dumą układam każdego ranka moją fryzurę.” Agata, Katowice.

Oto kilka powodów dla których warto wybrać HairVities

  • Przez poprawę ukrwienia skóry głowy i stymulację mieszków włosowych oraz blokowanie destrukcyjnego działania DHT zatrzymuje proces łysienia i pomaga w odbudowie włosów
  • Starannie dobrany skład i wysoka zawartość substancji mineralnych i witamin sprzyja wyrównaniu niedoborów w organizmie
  • Skład w pełni naturalny, niewywołujący przykrych efektów ubocznych
  • Brak wpływu na poziom hormonów i związanych z tym dolegliwości – huśtawki nastrojów, spadku libido, zatrzymywania wody w organizmie
  • Doskonałe opinie lekarzy dermatologów, specjalistów z dziedziny trychologii oraz stosujących suplementy konsumentów
  • Stosunkowo szybkie efekty
  • Atrakcyjne promocje w sklepie rekomendowanym przez producenta
  • Produkty dedykowane – uwzględniające indywidualne potrzeby kobiet i mężczyzn

Rodzaje łysienia

Przyczyn łysienia, jak już wspomniano, może być wiele. W dermatologii dzieli się je na:

Łysienie andrgenowe męskie

Utrata włosów następuje stopniowo, zwykle najpierw pojawiają się płytkie zakola, które pogłębiają się z czasem, a finalnie pozostaje wąski pas włosów w części potylicznej i na skroniach. Przyczyną jest zanikanie mieszków włosowych na skutek zbyt wysokiego poziomu dihydrotestosterony (DHT). W leczeniu znajdują zastosowanie blokery enzymu przekształcającego testosteron w DHT (obecne m.in. w wyciągu z owoców palmy sabałowej, zawartym w preparatach HairVities)

Łysienie androgenowe żeńskie

Włosy są wrażliwym barometrem równowagi hormonalnej. Łysienie występuje u kobiet mających wysokie stężenie męskich hormonów w organizmie albo zbyt niskie hormonów żeńskich. Ubytek włosów widoczny jest w części ciemieniowej i czołowej, przez skroń i w linii czoła pozostaje wąski pasek włosów, których mieszki są niewrażliwe na DHT.

Łysienie plackowate

Przyczyny łysienia plackowatego nie są znane współczesnej medycynie. Włosy wypadają selektywnie, tworząc łyse „placki” lub „wężyki” na skórze głowy.

Łysienie menopauzalne

Ma ścisły związek z okresem przekwitania u kobiet, w którym dochodzi do spadku estrogenów – hormonów odpowiedzialnych za przyspieszony wzrost włosów. W przypadku zmniejszenia ich poziomu rośnie poziom androgenów, który powoduje osłabienie i wypadanie włosów.

Łysienie poporodowe

Występuje od 3 miesięcy do pół roku po porodzie i ma związek z powrotem poziomu hormonów we krwi do stanu sprzed ciąży. W jej trakcie fazę obumierania włosów hamuje wysoki poziom estrogenów, który spada po porodzie. W przeciągu kilku miesięcy sytuacja wraca do normy, zaś niemal wszystkie stracone włosy odrastają. Kobiety karmiące piersią powinny skonsultować z lekarzem każdy preparat przyjmowany w celu poprawy kondycji włosów – substancje aktywne mogą bowiem przenikać do mleka matki.

Łysienie psychogenne

Łysienie może być reakcją na silny, długotrwały stres. Włosy wypadają niewielkimi, nieregularnymi ogniskami. Sytuacja taka może występować także w przypadku takich zaburzeń jak nerwica czy depresja.

Łysienie po chemioterapii

Chemioterapeutyki podawane w trakcie leczenia onkologicznego wśród działań ubocznych mają niszczenie DNA komórek macierzy włosów. Jest to oddziaływanie tak intensywne, że często dochodzi do utraty wszystkich włosów w stosunkowo niedługim czasie. Włosy po zakończonej chemioterapii odrastają.