W większości przypadków łysienie występuje na podłożu androgenowym i dotyczy wielu mężczyzn i kobiet, a przyczyna jest dziedziczna. W jego przebiegu mieszki włosowe, pod wpływem pochodnej testosteronu (DHT) wytwarzanej przez organizm produkują coraz cieńsze włosy, a jednocześnie same stają się słabsze i mniejsze. Rzadko zdarza się, że łysienie jest stanem chorobowym – samo w sobie lub jako jeden z objawów innego schorzenia, albo w reakcji na przyjmowane leki. 

Proces łysienia może zacząć się dość wcześnie, bo już ok. 25 roku życia i stanowi on istotny problem dla wielu ludzi, którzy próbują sobie z nim radzić – często bezskutecznie, narażając się na efekt odwrotny do zamierzonego, reakcję alergiczną czy podrażnienia, oraz spore koszty. Tymczasem na rynku dostępny jest preparat HairVities, którym warto się zainteresować i przyjrzeć się bliżej jego właściwościom.

Dlaczego warto przeciwdziałać łysieniu?

O ile nie jest to efekt stanu chorobowego w organizmie, a przyczyną są geny, to przeciwdziałanie łysieniu jest sprawą bardzo indywidualną. Najczęściej o zachowanie bujnej, mocnej czupryny walczymy z przyczyn wizerunkowych, aby poprawić samoocenę i komfort życia. Zadbane włosy są niewątpliwą ozdobą, powodem do dumy – ich zła kondycja lub nawet brak może wywoływać kompleksy, budzić poczucie wstydu i stanowić istotny problem, zwłaszcza dla ludzi młodych. Bujna fryzura przyciąga spojrzenia i wpływa na relacje międzyludzkie, zwłaszcza te damsko-męskie. Choć są osoby, które poradzą sobie z sytuacją i przejdą nad tym faktem do porządku dziennego to łysienie – zwłaszcza w przypadku kobiet albo młodych mężczyzn – zwykle nie jest akceptowane i wszelkimi sposobami staramy się niepożądany proces zahamować. Nie każdemu do twarzy jest z zakolami, zaś zadbane włosy zawsze będą ozdobą.

Jeśli dotyczy Ciebie problem łysienia, to na pewno masz własną odpowiedź na to pytanie. Sam wiesz najlepiej, dlaczego szukasz metody poradzenia sobie z problemem, jak się z nim czujesz i jak ważne są dla Ciebie włosy. Przecież chodzi o Twoje samopoczucie i jakość życia.